God. Skupština DVD Desna Martinska Ves
Po 110. ti puta tridesetak članova DVD Desna Martinska Ves bb održali su svoju redovnu Skupštinu. Ovo je najstarije društvo u ovom kraju iz kojeg su iz rastala mnoga društva, a tradicija je sačuvana do danas.
Ovogodišnji jubilarni su Josip Stanković i Miroslav Repač za 40 godina, te Juraj Žarinčić i i Josip Šterc za 10 godina aktivnosti, a a priznanja će im biti dodijeljena 25.svibnja na prigodnoj svečanosti.
Tom prilikom bit će blagoslov novog barjaka, snimanje 261. Milenijske fotografije Šime Strikoman, te promocija knjige o 110 godina djelovanja čiji je je autor Dubravko Cetin, dosadašnji tajnik DVD Desna Martinska Ves, koji je na vlastiti zahtjev zbog zdravstvenih problema razriješeni dužnosti.
Novi je tajnik Filip Šterc iz mlade generacije vatrogasaca. Ove godine zahvaljujući novčano pomoći Općine uređeno je vatrogasnom spremište i sanitarni čvor, što je značajno za bolje uvjete rada vatrogasaca.
tekst i sllike: Dubravko Cetin Acivi na 10.03.2019 18:38:32
|