 Skupštinari VZ Virovitièko-podravske županije položili vijenac za stradale vetrogasce
Svi dužnosnici i pripadnici Skupštine Vatrogasne zajednice Virovitièko- podravske županije njih 53-a, 15.i 16.ožujka, posjetili Kornate- mjesto stradalih vatrogasaca dužnosnika i zajednièki položili vijenac sjeèajuæi se najveèe vatrogasne nesreæe u Lijepoj našoj.
Župan Virovitièko- podravske županije Tomislav Tolušiæ odluèio je zahvaliti svim dobrovoljnim i profesionalnim vatrogascima na profesionalnom, humanom i dobrovoljnom radu te vremenu koje izdvajaju za svoje usavršavanje i osposobljavanje kako bi mogli što kvalitetnije i struènije pristupiti spašavanju ljudi i imovine, na naèin da je Vatrogasnoj zajednici VPŽ sufinancirao odlazak i posjet spomen obilježju poginulim i stradalim vatrogascima na Kornatima.
Put je zapoèeo u petak popodne krenuvši iz Virovitice na èelu sa predsjednikom VZ VPŽ Željkom Palkoviæem, zapovjednikom Stjepanom Venusom, proèelnicom ureda Župana Melitom Sirovica i poèasnim predsjednikom VZ VPŽ Stjepanom Vošæakom. Svi dužnosnici su bili smješteni u hotelu u Pakoštanima.
U subotu, nakon doruèka, brodom se pošlo prema Kornatima. Došavši do centralnog križa, vatrogasci su položili vijenac, a predsjednik, zapovjednik, tajnik VZ VPŽ i proèelnica ureda Župana su zapalili svijeæe. Vatrogasci su razgledali ostatak spomen obilježja, nakon èega su se vratili na brod i krenuli prema Pakoštanima gdje su se, nakon ruèka spremili i krenuli put kuæama.
Kako bi se prisjetili, najveæa tragedija hrvatskog vatrogastva se dogodila 30.8.2007. godine gdje je na otoku Kornati, stardalo 13 vatrogasaca. Od njih 13, jedan je preživio. Najmlaða žrtva na Kornatima je bio 17-ogodišnji Marko Stanèiæ.
tekst i slike: Mateja Fras Acivi na 17.03.2013 20:42:15
|