DIVULJE - Poslijepodne oko 16,07 sati stigla je dojava o požaru kod mjesta Prgometa, u zaseoku Nožine, u Splitsko-dalmatinskoj županiji, izvijestilo je Vatrogasno operativno središte u Divuljama.
Na požarišate je izašlo 25 gasitelja dobrovoljnih vatrogasnih
društava "Kaštela", "Gomilica", "Mladost" i javne vatrogasne postrojbe Split sa sezonskim gasiteljima te pet vatrogasnih vozila., a u pomoć im je upućen i protupožarni zrakoplov Canadair.
Požar kod Prgometa ugašen je u 20,30 sati, opožareno je oko 10 hektara suhe trave i niskog raslinja, izvijestilo je Vatrogasno operativno središte u Divuljama. Preneseno sa:Total portal
Dislokacija Jastrebarsko sa svojim navalnim vozilom TAM 17 T 14, tri vatrogasca i dva sezonca iz K. Gomilice izašla je na požar oko 15.00 sati. Stigavši prvi na požarište u predio Nožine kod Prgometa pristupili su gašenju i izvjestili nadležnog zapovjednika koji šalje dodatne snage iz Kaštel Gomilice, Kaštel Sućurca, Kaštel Starog te Sezonce iz JVP Split.
U intervenciji je sudjelovao i kanader gaseći pjenom koju su vatrogasci iskusili na svojoj koži. Požar kod Prgometa ugašen je u 20,30 sati, opožareno je oko 10 hektara suhe trave i niskog raslinja.
Dislokacija Jastrebarsko vratila se u bazu u Kaštel Gomilici oko 21.00 sati. Preneseno sa:DVD Jastrebarsko
Još malo dodatnog pojašnjena: Sezonci rade u smjenama, nije uvijet da su vatrogasci iako se u posljednje vrijeme provode neki ubrzani tečajevi. Sezonci iz JVP Split su uglavnom pješadijci i sa njima uvijek ide voditelj. Sezonci koji rade u DVD-ovima su zaposleni u "sezoni" (inače studenti ili nezaposleni) i obavljaju aktivnosti sukladno osposobljenosti. Znači, od prašinarenja do zapovijedanja. Na intervencijama se vode pod postrojbu(DVD) u kojoj rade Dislokacije su ispitani vatrogasci obavezno sa lječničkim pregledom i uglavnom članovi kontinentalnih DVD-ova. Obično su zaduženi za jedan dio područja i na njemu obavljaju intervencije. Djeluju samostalno, po potrebi im pomažu domaća društva a po potrebi i oni pomažu domaćim društvima na njihovom području. Dislokacije djeluju po 15 dana dežurni su 24/7 i u pravilu ostaju u blizini područja za koje su zaduženi Interventna je sastavljena od profesionalnih vatrogasaca. Djeluju u smjenama po 15 dana, dežurni su 24/7 i interveniraju bilo gdje ih pošalje zapovjednik.
na 22. Kolovoz 2007 16:08