U večernjim satima održana je vrlo popularna Logorska olimpijada uz koje su ekipe svih reprezentacija, u igri i zabavi pokazale svoju spretnost i uspješnost savladavanja raznim zadataka
Richter, što se tiće pravilnika o natjecanju i ulaska trenera na CTIF-u, mi koji smo bili na CTIF-u smo upoznati. Ja sam bila voditelj muške mladeži i išla sam i na svaki trening i na natjecanju sam bila sa svojom ekipom i nitko drugi nije išel s nama. Prilikom dolaska odmah smo dali zamolbu koju su nam i prihvatli jer nam nije trebao nikakav prevoditelj kad smo sam iznali njemački i engleski.
Pistova,Sie haben bereits zugegeben dass Sie sich nicht an Bewerwbsbestimungen halten, aber Sie fordern fon anderen Bewerbsteilnehmer das sie genau die selbe Bewerwbestimungen befolgen
Pozdrav svima, a posebno našim mladim olimpijcima koji su ponovno osvjetlali obraz hrvatskog vatrogastva na međunarodnoj sceni.
Posebno pohvaljujem voditeljice i voditelje oba odjeljenja - bez njih zasigurno ne bi bilo takvih rezultata.
Na stranicama HVZ-a možete pogledati moj članak u kojem su opisani "vatreni" događaji na sjednici Odbora voditelja mladeži CTIF-a, održanoj prošlog petka u Kočevju. Vjerujem da je ovog puta stavljena točka na opetovano bilježenje grešaka u vježbama naših odjeljenja na "olimpijadama CTIF-a", a posebno zbog činjenice da nam je u razgovorima nakon sjednice, kao i prigodom zatvaranja natjecanja, iskazana jaka podrška od strane više stranih delegacija.
Stjepan Kovaček, dipl. ing. - član Odbora voditelja vatrogasne mladeži CTIF-a
Stefo tebi svaka čast i svemu onom što je kasnije poduzeto. Međutim ostaje pitanje da li se je moglo drukčije postupiti na stazi.da li se trebalo tražiti obrazloženje greške i tko ga je trebao tražiti od glavnog suca i da li je isti trebao broju sedam pokazati šta je uradio a nije bilo u skladu s pravilom vježbe. Smatram da je tu učinjen propust koji je kasnije bio nenadoknadiv. Nadalje šta djeci meni i mom DVD-u znači i da se dokaže da nije bilo greške ništa. Da li će to malom koji je optužen za grešku ukloniti osječaj krivnje i nesanicu.Da li će dotični sudac i suci snositi kakve sankcije. I pitam se zašto do sada kao niti sada nismo tražili izuzeće slovenskih sudaca kada nastupaju naše ekipe na međunarodnom natjecanju , opetovano bilježe nedokazive greške na štetu naših ekipa kad imaju dobar rezultat. I na kraju bio bi mirniji da vidim još neku snimku osim naše koja potvrđuje naše sumnje ili suprotno koja bi dokazala da je natjecatelj napravio grešku i da nismo oštećeni da su suci u pravu. I na kraju pitao bi tko je dao pravo slovencima da čitava delegacija bude na terenu. Naime iz snimaka sa službenog CD-a olimpijade koji sam dobio vidljivo je da je vodstvo slovenske reprezentzacije sa cucem kriminalcem tijekom natjecanja imalo određene razgovore i dogovore a isti s glavnim sucem englezom Majkom. Meni je izričito rečeno da voditelji treneri ne smiju na teren osim prevodioca koji kad je trebalo nije bio na mjestu zbivanja i nije poduzeo ništa da se razjasni greška iako su suci dugo razmišljali šta upisati.
Richter, nije da se nismo poštivali neke stavri, ali nisam ja jedina od voditelja išla na stazu, bili je i iz drugih ekipa voditelja.
Vidjeli smo da je osim Starčevića na stazu sa ekipom ušao i Brlečić. Ako Mario nije sudac i neke stvari u svezi vježbe ne razumije, gdi je bio Brlečić u to vrijeme? A među ostalim, i Orsag je bio na stazi, on se nije mogao izboriti za svoju ekipu? Nakon svega toga najteže je dečku koji je vježbao 7, jer iako nije bilo greške teret će još jako dugo ostati na njemu
u pravu si Pistova i ja sam bio na stazi,ali nisam mogao suditi ekipi iz svoje zamlje(sudio je rezervni sudac).Uspio sam se izboriti za ponavljanje vjažbe što je presedan u CTIEF natjecanjima.
Što god mi sad komentirali više ništa ne može pomoći učinjenom :-(. Nismo bili niti na stazi da se točno zna što se odvijalo kod rasprave greške koje nije ni bilo, e pa sad su nam naravno svi krivi! Istina je da ima propusta na kojima se treba poraditi da se više ne događaju i oštećuju naše ekipe preko leđa te nevine djece. Ovo je ponovno škola i primjer na kojem se treba poraditi da se ubuduće takve stvari ne događaju. Osobno nemam ništa protiv Starčevića, ali možda bi za ubudeće trebao ići sa ekipom prevoditelj sudac, ako već trener nemože ići, a kolko znamo izbora među dobrim sucima imamo!
na 23. Srpanj 2011 13:24
na 23. Srpanj 2011 19:05
na 25. Srpanj 2011 09:22
na 25. Srpanj 2011 17:08
na 25. Srpanj 2011 18:01
na 26. Srpanj 2011 12:01
na 26. Srpanj 2011 12:46
na 26. Srpanj 2011 14:05
na 26. Srpanj 2011 15:18