Prijava
Korisnik

Lozinka



Niste korisnik?
Klikni ovdje za registraciju.

Zaboravili ste lozinku?
Zatražite novu Ovdje.
Posljednji Članci
VISOKOTLAČNI MODUL ...
In.mem. Dragutin Sti...
KUP DVD ZAPREŠIĆ
1. KUP DVD GRANEŠINA
4.KUP DVD Repušnica
PRAVILA PORTALA
Dobro dosli
ZADAR: Vatrogasac nepropisno skretao pa skrivio nesreæu kod tunela Sveti Rok
TEHNIČKE

ZADAR - Vozaè (24) vatrogasnog kombija zadarskih oznaka sa postaje Sv. Rok skrivio je prometnu nesreæu koja se danas oko 14,15 sati dogodila pred tunelom Sv. Rok na autocesti A-1.

Kako su nam rekli u PU zadarskoj, vozaè vatrogasnog vozila pokušao je s desne prijeæi u lijevu prometnu traku kako bi skrenuo na svoj parking na okretištu, no prethodno se nije uvjerio u sigurnost skretanja veæ je oduzeo prednost Volvu maðarskih tablica koje je vozilo iza njega pa je došlo do sudara.

U nesreæi su lakše ozlijeðena dva vatrogasca dok je vatrogasno vozilo u potpunosti uništeno. Zbog prometne nesreæe ta je dionica autoceste bila zatvorena za promet od 14,15 do 15,25 sati pa se vozilo zaobilazno.

izvor: Veèernji list
Acivi na 10.10.2009 18:04:20
Komentari
#1 MoMo

na 10. Listopad 2009 22:52
..beš vozilo glavno da njima nije "ništa", a nije ni mogao vidjeti vozilo što ga je udarilo kad je išlo cca. 150 km/h u blagom zavoju na kraju tunela.
Naravno veæ se zna krivac naravno 24-godišnji vatrogasac, žalosno al istinito a i šefovi peru ruke to je dobro poznato kod nas.Sad
#2 bili

na 11. Listopad 2009 12:03
a šta ti misliš tko je kriv.Premijerka.
#3 MoMo

na 11. Listopad 2009 12:34
mate tvoja!!!
#4 zombi

na 11. Listopad 2009 13:00
žao mi je kolega koji su nastradali, ali koliko ja znam oni su svi odmah izišli iz vozila ali neznam kako je izašao vozaè iz volva koji se zabio u njih. Vozaè volva je izbjegavao vatrogasno vozilo ali nije u tome uspio. Ako se vozilo vraæalo u bazu nije smio napraviti ovaj manevar veæ je trebao nastaviti dalje par sto metara i iskljuèit se na za to predviðenom mjestu. On je iz izlaza iz tunela usporio prešao na lijevi pretjecajni trak i imao namjeru preko prolaza u ogradi za ulazak na suprotni trak preæi èitavi vozni trak iz suprotnog smjera što je riskantno i nije bilo potrebe. Mladost i neiskustvo je opet uzrok ove nesreæe. Profi vozaè pogotovo vatrogasnog vozila mora bit iskusni profi vozaè koji ima odreðena iskustva u vožnji teretnih vozila. Neponovilo se i hvala bogu što nije bilo težih posljedica. Ali ovo treba bit opomena i ostalim mladim vozaèima koji se rado hvataju volana vatrogasnih vozila u svojim postrojbama i uz sirene i adrenalin udri po gasu ne mareæi na zakone fizike i prometne propise koji vrijede i za nas vatrogasce isto kao za ostale sudionike u prometu.Cool
#5 vatra2

na 11. Listopad 2009 14:13
Boli k..šefove za vatrogasce. Oni tome nisu krivi,a dok se traži bilo kakva odgovornost za njihova nedjela onda pršte ostavke! Naša demokratska RH. Sluèaj podravka (još dobiju otpremnine, uzmu dobre odvjetnike i sluèaj ode u zastaru...)SadSad ZA TO SMO SE BORILI?!?!?
#6 kresimir

na 12. Listopad 2009 08:07
Krasna birtijska razmisljanja pojedinaca. Kakve veze imaju 'šefovi' sa prometnom nezgodom? Nju æe odraditi policijski sluzbenici , a ne 'sefovi' .
#7 MoMo

na 12. Listopad 2009 08:50
..bala te birtija "krešimire" reci ono što je tj. da se uvik šefovi ograðuju.
Možda si jedan od tih "sretnika", i što mi možemo tu obicni "smrtnici".
blago vam se heheShock
#8 panzer

na 12. Listopad 2009 09:38
Bez psovanja...AngryAngry malo kulture...
#9 Lou

na 12. Listopad 2009 12:02
Mladost + neiskustvo + ''pa to i drugi rade'' = to što se desilo.

Èovjek je pogriješio i zbog toga æe sigurno biti sankcioniran.
Èak i da je bio na intervenciji ne daje mu pravo (ne znam svu pozadinu prièe) ugrožavati sigurnost drugih sudionika u prometu pa i sebe i posade vozila.
A šta se komentara o politièarima, glumcima, nogometašima i sliènima tièe ... nitko nikome ne brani da ode u druge ''vode''.
Ako želite biti vatrogasci onda poštujte regule ne radi šefova i politièara veæ radi vas samih (i vaše sigurnosti). Jer sve je lijepo dok se ništa ne desi, a onda svi peru ruke i traže dlaku u jajetu.
#10 cobra

na 21. Listopad 2009 22:20
zombi je jako pametan netriba se tu gubiti
Ostavi komentar
Molimo logirajte se da ostavite komentar.
Ocjena
Samo korisnici mogu ocjeniti.

Molimo da se prijavite ili registrujete da bi ostavili Vau ocjenu.

Jo uvijek nije ocjenjeno.
Uvjeti objave:

UPOZORENJE
organizatorima
OBAVEZNO !
NATJECANJA
ZA 2025.
PRIJAVE

DVD PAVLOVEC
15. Memorijal
"MARKO PILJEK"


DVD Odranski Obrež
20. KUP
"SVETA ANA"


DVD LESKOVEC
23. Memorijal
"KRUNO MODRIĆ"


DVD JOHOVEC
18. KUP DVD-a



REZULTATI

Zadnji komentari:
dvdplesivica u 19:06:43
[b]INTERNET STRANICE DVD PLEŠIVICA[/b] -
[url]https://dvd-
-plesivica.spis.-
hvz.hr/...
dvdplesivica u 12:58:21
[b]FACEBOOK[/b] -
[url]https://ww-
w.facebook.com/e-
vents/1567962461-
255781/?acontext...
Mariner22 u 12:31:18
Bravo Senjani
Kid u 11:16:00
Ne mogu, a da se ne javim i ponovim šta sam veæ spominjao. Pa normalno da Sla...
dvdd u 15:43:14
Konaèno jedna doba vijest.
Mariner22 u 17:44:01
Èestitke uèesnicima na rezultatima, i èestitke organizatoru!!!!
sbreza10 u 00:53:29
ÈESTITAM! Konaèno struka na zapovijednom mjestu! To me podsjeæa na osamdesete...
umorno_oko u 17:02:55
Bravo cure! I momci, naravno!
Kid u 15:02:07
èestitke i pozdrav svim vatrogascima povodom našeg blagdana svetog Florijana (...
dvdd u 18:57:44
HVALA!
ZADNJI OGLASI:
dbonin u 16:05:19
Motorna visokotlačna pumpa + visokotlačno vitlo ( el. namatanje ) - Motor 1...
DVDIvanec u 11:58:44
[b]Dobrovoljno vatrogasno društvo Ivanec prodaje Magirus Deutz 192 D13 autoljes...
sasok413 u 20:31:49
Nadogradnja za vatrogasno vozilo za dvoosovinca pne-
umatski reflektor na krov...
wtomek u 21:38:36
DVD Farkaševac prodaje vatrogasno vozilo: Marka: TAM 130 T 11 Godina proizvod...
Acivi u 10:56:49
[b]DVD Donji Kraljevec[/b] ima za prodaju [b]mehanièk-
e ljestve, ispravno i...