SENJ – U povodu Svetog Florijana, zaštitnika vatrogasaca, predstavnike vatrogasaca s podruèja Senja juèer su primili gradonaèelnik Darko Nekiæ i dogradonaèelnik Josip Šojat. Uz predstavnike Javne vatrogasne postrojbe na prijemu su bili predstavnici DVD-a Senj, Sveti Juraj i Krasno te predstavnici gradskog VZ-a. Tom prilikom je bilo rijeèi o realiziranim projektima kojima se vatrogascima poboljšavaju i olakšavaju uvjeti djelovanja i o planovima èija realizacija tek predstoji.
– Èinjenica je da Grad Senj za vatrogastvo u odnosu na ostala podruèja u Županiji izdvaja najviše vlastitih sredstava – rekao je gradonaèelnik Nekiæ. Istaknuo je kako se iz proraèuna osim redovnih sredstava financira i nabavka novog vatrogasnog vozila te izrada novih gradskih planova procjene ugroženosti i spašavanja od požara, a sve to svjedoèi o nespornom znaèenju vatrogastva ne samo na podruèju Grada Senja, nego i šire. Naglasio je i kako æe grad s ulaganjima u vezanim uz vatrogastvo nastaviti i u iduæem razdoblju. Meðu ostalim pomoæi æe izgradnju vatrogasnih domova u Krasnu i u Senju, a ukljuèit æe se i u dovršetak ureðenja doma u Svetom Jurju.
Prema najavi zapovjednika JVP-a i VZGS-a Željka Prpiæa, svibanj, Mjesec zaštite od požara, ove æe godine biti obilježen u radu s najmlaðima, osnovnoškolcima i polaznicima vrtiæa, na naèin da se organiziranim posjetima vatrogasnom domu i simuliranim akcijama djeci približi zadaæa vatrogastva i vatrogasaca opæenito. Izvor: D. Prpiæ; NOVI LIST
na 06. Svibanj 2008 11:36
na 06. Svibanj 2008 20:07