POLJSKA: Strojovođa ignorirao crveno? Zabio se u vlak pun goriva
Teretni vlak sudario se s drugim vlakom koji je prevozio gorivo u utorak u 5.30 sati u poljskom gradu Bialystoku nakon čega je uslijedio par eksplozija, a plamen se podigao 50 metara u zrak. Samo je dvoje ljudi ozlijeđeno, od kojih je jedan strojovođa. Nisu u životnoj opasnosti. Teretni vlak navodno se zabio u zadnju cisternu vlaka s gorivom jer ovaj nije na vrijeme uspio skrenuti na drugi kolosijek.
KORNATSKA tragedija ponovo je aktualizirana u najnovijem izdanju Latinice pod naslovom "(Ne)može se dokazati".
U prilogu novinarke Nataše Ban Leskovar, po prvi puta su emitirane snimke komunikacije kornatskih vatrogasaca s Vatrogasnom postrojbom Šibenik. Objavljene su i međusobne komunikacije vatrogasnih postrojbi, kao i kasniji razgovori s članovima obitelji stradalih vatrogasaca... ...
U PROMETNOJ nesreći koja se sinoć dogodila u Vagancu u blizini Korenice poginula je jedna osoba. Prema dostupnim informacijama, plitvički vatrogasci su dojavu o nesreći od policije zaprimili u 21.43 sati. Nesreća se dogodila u blizini ugostiteljskog objekta Medo u Vagancu.
Nakon obavljenog očevida, vatrogasci su rezali vozilo kako bi mrtvo tijelo prikliještenog vozača mogli izvući iz vozila.
BJELOVAR: Naglavce u 14- metarski bunar, izvučena neozlijeđena
Čudo kod Bjelovara: 62-godišnja žena upala naglavce u 14-metarski bunar, prošla bez ogrebotine
Nespretna Đurđa Dimić (62) iz Nove Pisanice kod Bjelovara upala je naglavce u 14 metara dubok bunar u vlastitom dvorištu. Kad su je bjelovarski vatrogasci izvukli iz zdenačke vode, a liječnici hitne pomoći na brzinu pregledali, ustanovili su da Đurđa nije zadobila ni ogrebotine!
JASENOVAC: Izgorjela obiteljska kuća u Drenovom Boku
Dana 07. studenog ŽC 112 Sisak primio je oko 6:00 sati dojavu o požaru kuće u Drenovom Boku (Jasenovac).
Na gašenju požara bilo je 7 vatrogasaca s 1 vozilom iz DVD-a Drenov Bok, 5 vatrogasaca s 1 vozilom iz DVD-a Krapje i 10 vatrogasaca s 1 vozilom iz DVD-a Jasenovac.
Požar je ugašen u 08:50 sati, a izgorjela je obiteljska kuća.
U 17. 25 h zadarski vatrogasci dobili su dojavu da gori napuštena kuća u Preku. Na terenu su pripadnici DVD-a Preko koji su štitili okolne kuće.
Iako imaju vlastiti brod, uz Zadra su trajektom krenuli djelatnici Javne vatrogasne postrojbe Zadar, tri vozila i sedmoro djelatnika, a očekuje se i dolazak DVD-a Tkon , izvijestio je županijski vatrogasni obavještajni centar.
Samo pukom srećom niko nije stradao u stravičnom sudaru dva kamiona koji se sinoć oko 19 sati dogodio nadomak naplatne rampe „Vrčin". Vatrogasci se satima borili sa serijom eksplozija i vatrenom stihijom...
- Bugarin je vozio brzo, bez rastojanja i nije uspio izbjeći kamion koji se zaustavljao. Udario je u zadnji dio kamiona, zanio se i prevrnuo, probivši zaštitnu ogradu između traka.
HRVATSKI VIKEND: Ovo je katastrofa - mladi ginu kao muhe - vatrogascima pune ruke posla!
Jedna je osoba poginula, a dvije su zadobile teške tjelesne ozljede u prometnoj nesreći što se zbila u subotu, oko 15.20, na Dalmatini. ...Mladi vozač »audija A4«, 23-godišnji D. J. iz Slavonskoga Broda, zadobio je ozljede opasne za život u stravičnoj prometnoj nesreći koja se jučer oko 3 sata dogodila u Sibinju...Automobilistički as Marin Čolak (26) krivac je za stravičnu prometnu nesreću u kojoj je poginula 20-godišnja suvozačica Ivana Obad iz Dubrovnika.
PULA: Održano 8. međunarodno natjecanje ternskih vozila u Medulinu
Danas je u Medulinu održano 8. međunarodno natjecanja terenskih vatrogasnih vozila u kojem je sudjelovalo 15 ekipa iz Hrvatske i Slovenije. Najbolje su bile ekipa DVD Pula - žene i DVD Remetinec - muški.
KLANJEC: Javna pokazna vježba Vatrogasne zajednice grada
U organizaciji VZG Klanjec 5. studenoga 2010. održana je javna pokazna vježba pod nazivom „Gredice 2010“, na objektu „mješaona“ u Novim dvorima.
Vježbi su sudjelovala društva VZG Klanjca (Klanjec, Rakovec, Lučelnica, “Mihanović” Gredice), Zagorska JVP – dislocirana baza Klanjec, PP Klanjec, hitna pomoć, Zelenjak plin d.o.o., HEP – Elektra Klanjec. U vježbi su korištena 4 kombi vozila i 3 navalna vozila, te je sudjelovao 30 vatrogasac i 8 djelatnika ostalih službi.
KOPRIVNICA: Zapalila se kuća, vatrogasci spriječili katastrofu
U središtu Koprivnice potpuno je izgorjelo stotinjak kvadratnih metara stambenog i skladišnog prostora u potkrovlju kuće te dio butika Helino u prizemlju.
Požar je buknuo rano ujutro oko 5.30 sati u Basaričekovoj ulici, izvijestili su iz policije i dodali da još utvrđuju zašto je kuća izgorjela. Nitko nije ozlijeđen, a vatrogasci JVP Koprivnica spriječili su da se požar ne proširi na okolne objekte.