Dječja igra zapalila štagalj
VIROVITICA – U iznenadnom požaru koji je sinoć planuo u obiteljskom dvorištu Stipe i Veronike Baltić u selu Suhopoljska Borova nedaleko Virovitice izgorio je štagalj sa sijenom i slamom, a u njemu i vrijedna poljoprivredna oprema, alati i stolarija koju je obitelj čuvala u štaglju. Unatoč brzoj intervenciji suhopoljskih vatrogasaca vatra je progutala štagalj i sve što je u njemu, a vatrogasci su uz pogibeljnu opasnost iz vatre uspjeli spasiti nekoliko domaćih životinja.
Obitelj Baltić doselila se tijekom Domovinskog rata iz okolice Travnika u Suhopoljsku Borovu gdje su sa troje djece i dvoje unuka mukotrpno, živeći od jedne plaće, izgradili svoj novi dom. Na mjesto požarišta izašla je i Zlata Šljiva, načelnica Općine Suhopolje, koja je obitelj obećala pomoć, pa je već sada izvjesno da bez pomoći šire zajednice Baltići nastalu štetu neće moći sanirati sami.
Prema neslužbenim izvorima sumnja se da su požar, igrajući se, možda prouzročila maloljetna djeca koja su roditeljima i prijavila vatru u dvorištu.
izvor: Večernji list

Dana 05. srpnja u 20:26 sati ŽC 112 Virovitica primio je dojavu od građanina o požaru na gospodarskom objektu (štagalj s sijenom) u mjestu Borova (Suhopolje).
ŽC 112 je o požaru obavijestio JVP Virovitica, DVD Suhopolje, HEP i OKC PU virovitičko-podravske.
U 21:49 sati ŽC 112 Virovitica obaviješten je od JVP Virovitica da je požar ugašen i da je u tijeku sanacija požarišta.
izvor: DUZS Acivi na 06.07.2010 05:16:28
|