Jubilarno, 30. novogodišnje darivanje krvi aktiva DDK DVD-a Vrata

Monika Frković, Valentina Vicić i Denis Randelj prvi put darivali krv
VRATA – Već po tradiciji, članovi Aktiva dobrovoljnih darivatelja krvi koji djeluju pri DVD-u Vrata novu su godinu počeli akcijom darivanja najdragocjenije tekućine koju su, kao i prethodnih godina, proveli u KBC-u Rijeka. Ovom se prigodom pozivu na humani čin odazvalo 20 članova aktiva pri čemu je njih 17 dalo krv, a tri su odbijena zbog zdravstvenih razloga. Među sedamnaestero darivatelja troje je onih koji su to učinili prvi put – Valentina Vicić, Monika Frković i Denis Randelj. Inače, bila je ovo jubilarna trideseta novogodišnja akcija dobrovoljnog darivanja krvi darivatelja DVD-a, a ukupno su do sada krv dali u 93 akcije ostavivši u KBC-u rijeka 2442 bočice krvi.
Za taj konstantni rad Aktiv DDK DVD-a Vrata do sada je dobio i niz priznanja pa je tako 18 članova nagrađeno za 50 puta danu krv, a petero ih je dobilo priznanja za krv danu više od 75 puta.
Gradsko Društvo Crvenog križa iz Rijeke dodijelilo im je i devet obiteljskih priznanja, a 2008. godine Općina Fužine uručila je priznanje petnaestorici darivatelja za davanja od 50 do 90 puta.
izvor: Novi List Acivi na 13.01.2010 13:32:16
|