 U Jastrebarskom je u subotu 12.09 održana združena vježba DVD-a Jastrebarsko i Gradskog društva Crvenog Križa sa temom Spašavanje i pružanje prve pomoću uslijed potresa. Povod za vježbu je obilježavanje svjetskog dana prve pomoći.
CILJEVI VJEŽBE
· Provjera organizacijske i tehničke pripremljenosti hitnih službi u slučaju potresa
· Koordinacija međusobnog djelovanja i suradnje sudionika vježbe
· Obilježavanje svjetskog Dana Crvenog križa te promocija hitnih službi
· Praktična demonstracija djelovanja hitnih službi u kriznim uvjetima
ELEMENTI VJEŽBE
· Spašavanje zatočenih osoba putem vatrogasnih ljestvi rastegača
· Spašavanje zatočenih i ozlijeđenih osoba tehnikom klizanja
· Spašavanje zatočenih i ozlijeđenih osoba tehnikom preklapanja
· Pružanje prve pomoći ozlijeđenim osobama
· Koordiniranje akcije spašavanja u kriznim uvjetima
TAKTIČKA PRETPOSTAVKA
Na širem području Jastrebarskog dolazi do potresa srednjeg intenziteta. S obzirom da je zgrada Županije starijeg datuma izgradnje dolazi do urušavanja stropa na dijelu hodnika i stubišta.
Na prvom katu objekta nalazi se zatočeno 6 osoba od koji je dvoje teže ozlijeđenih.
Osobe koje su se zatekle u prizemlju izlaze neozlijeđene kroz glavni i sporedni ulaz na ulicu. Osobe koje se nalaze na katu zgrade pokušavaju se spustiti kroz stubište ali im je prolaz onemogućen zbog urušavanja stropa.
Nekoliko osoba sakuplja se u jednoj od prostorija sa južne strane, otvaraju prozor te glasno dozivaju pomoć.
Građani obavještavaju županijski centar 112 koji alarmira Crveni Križ jastrebarsko te DVD Jastrebarsko
Detaljnije na: DVD JASTREBARSKO




Brq na 14.09.2009 10:11:37
|