Prije svega da kažem da je moje vrijeme dislokacija završilo. Ponajviše zbog zdravlja, godine bi još sve to podnijele. Napisah ovo kao uvod zato da bi vam bio jasniji moj komentar prvog članka .
Poštovani kolege vatrogasci, hajdmo biti pošteni pa reći da tražimo iznad kruha pogaće. Pa koja je to sramota ako se radno odijelo "posuđuje" iz smjene u smjenu. Pa koristoi se po svakom izvršiocu tek !4 dana. A za iduću sezonu ionako nije sigurno da će ga nositi isti korisnik. "Samo su kaciga i čizme moji" !!??? Nismo mi vozaći "space shutlea" ili formule da nam i naslon za brentaću mora biti izliven "po mjeri"!
Zaista mislim da je kranje nepošteno prema ovom jadnom narodu, koji u svojim tvrtkama ima isto radno odijelo i nekoliko godina, a istovremeno izdvaja za našu opremu. Konačno, nepošteno je i prema istim onim kolegama koji stvarno imaju dobru opremu, i to i kažu.
Nitko od nas nije protiv toga da se traži da bude bolje nego što je sada, no u svemu treba imati i trunku mjere.
Mislim da bi svatko trebao imati svoje odijelo, a ne da se ono posuđuje iz smjenu u smjenu.
Što se tiće toga da se odijelo koristi samo kratko razdoblje u godini, to samo znaći da se može koristiti više godina.
Pošto sam iz primorske županije ne odlazim na dislokacije, ali svi imamo svoje odijelo za gašenje šumskih požara; nemaju ga novo primljeni vatrogasci.
Interventna postrojba bi trebala dobiti odijela od DUZS, na ovogodišnjoj obuci im je sve obećano, ali još nije stiglo ništa.
Ako se na dislokaciju šalju mlađi vatrogasci, što bi po meni i trebalo, vjerovatno će i isti ići i dogodine; a šta ako bude potrebno slati i dodatne snage u čemu če oni gasiti.
Zaštitimo vatrogasce onako kako bi trebali biti zaštićeni.
Opet isti problem! Ne kužim zašto "regrutirati" nekoga, obaviti liječničke, obuku na helikopterima, a onda nema opreme?!!
Varaždinci imaju opreme koliko im treba ali u Varaždinu. PO mmeni je nelogično da traže dodatne snage a nemaju opremu za njih. Miljac, nema to veze s tobom samo molim te razumi kaj hoćemo reći. Ti i tvoj DVD idete na dislokaciju nekam na more. Uputila Vas je Županijska zajednica. U startu VAm je rečeno da si obezbjedite opremu i sve što je potrebno. KAd interventna ide na more, njih šalje DUZS i po mom mišljenju ako si neki hebeni interventni vatrogasac za brzo djelovanje onda moraš imati i svoj par cipela i kombinezon(barem). KAj da svi trebaju ići na more; od koga bi si onda posudili?
Bez zamjere!
na 16. srpnja 2008 15:35
na 17. srpnja 2008 10:09
na 17. srpnja 2008 13:11