Potpredsjednica Vlade Đurđa Adlešić u petak je u ime Vlade predstavnicima Dobrovoljnog vatrogasnog društva u Varaždinskim Toplicama uručila ključeve novog vatrogasnog vozila-cisterne, vrijedne 1,2 milijuna kuna.
Istaknula je kako je u ovogodišnjem proračunu osigurano oko 800 milijuna kuna za potrebe vatrogastva RH.
Sinjski DVD slavi 102 godine
Utemeljeno 1907. godine, Dobrovoljno vatrogasno društvo (DVD) Sinj jedno od najstarijih na području Dalmatinske zagore.
Njegova postrojba pokriva područje Sinja te općina Hrvace i Otok, a djelomično i gradova Trilja i Vrlike i općine Dicmo, dakle 1077 kilometara četvornih.
U utorak 12.05.2009.godine u 11,00 sati vatrogasci JVP Rovinj izvršili su vježbu gašenja požara i spašavanja osoba. Vježba je održana u Rovinju u Hotelu Eden.
Supozicija vježbe je da je u hotelu nastao požar na 1. katu, a da su na trećem katu ostali zatoćeni gosti hotela, koji nemaju mogućnost napuštanja hotela, pošto je požar zahvatio stubište, a lift je izvan upotrebe.
Zbog pojavljivanja sve većeg broja pukotina i odlomljavanja komada betona u dvoru Vatrogasnog doma, pristupilo se njegovoj obnovi.
Podsjetimo, u petak 08. svibnja. 2009. godine u svečanoj atmosferi gradonačelnik grada otvorio je vježbalište za koordinaciju i snalaženje vatrogasaca u uvjetima požara zatvorenog prostora.
KLANJEC: Posjet dječjeg vrtića „Kesten“ DVD-u i ZJVP DB Klanjec
U sklopu mjeseca svibnja-mjeseca zaštite od požara ,djeca predškolske dobi, polaznici dječjeg vrtića“Kesten“ iz Klanjca,posjetili su DVD-Klanjec i Zagorsku javnu vatrogasnu postrojbu-Dislokacijsku bazu Klanjec.
Nakon višegodišnje suradnje na planu operative, društvenih i drugih aktivnosti DVD Jastrebarsko i DVD Sveta Klara u Svetoj su Klari potpisali Povelju prijateljstva .
Povodom obilježavanja mjeseca zaštite od požara, u nedjelju 10.05.2009. u Otoku je održana pokazna vatrogasna vježba DVD-a Otok.
Pred brojnom su publikom pokazali gašenje požara, a u pomoć su im došli i vatrogasci iz susjednih mjesta- Komletinaca, Privlake i Nijemaca.
Izašli iz kuće na 15 minuta i izgorio im stan Intervencija zagrebačkih vatrogasaca u Begovačkoj ulici.
Uzrok požara je kvar na električnim instalacijama. Vlasnica kuće je u šoku jer, kako kaže, kompletne instalacije u kući je zamijenila prije dvije godine.
VARAŽDIN: Osposobljavanje za desantiranje helikopterom
U organizaciji VZ Varaždinske županije i Državne uprave za zaštitu i spašavanje na Sportskom aerodromu u Varaždinu, u subotu 9.5. 2009 godine završeno je osposobljavanje za helikoptersko desantiranje i prijevoz vatrogasaca. Osposobljavanje je provedeno u tri dijela.
SIGETEC: djeca i tete Dječjeg vrtića Potočnica iz Sigeca posjetili DVD
Povodom mjeseca zaštite od požara djeca i tete Dječjeg vrtića Potočnica iz Sigeca posjetili su pripadnike DVD Sigetec. Djeci je prikazan način izlaska iz opožarenog prostora, te rad sa vatrogasnom opremu. Djecu se najviše dojmio rad sa brentačama, a tete su se okušale u oblačenju vatrogasne osobne zaštitne opreme.
Povodom obilježavanja svibnja-mjeseca zaštite od požara, tradicionalno, pripadnici DVD- Peteranec ugostili su 20-ak polaznika dječjeg vrtića Lastavica zajedno sa njihovim tetama.
Djeca su sa zanimanjem pratila priče svojih domaćina koji su im u kratkim crtama ispričali povijest društva, i objasnili im kako su funkcionirala stara zaprežna vatrogasna kola.