Sinoć u 22:27h zaprimljena je dojava o požaru u Drveniku kod Makarske (predio Galija) od strane VOC-a Makarska. Na požarište izlaze DVD-Drvenik, DVD-Gradac, DVD-Podgora, DVD-Tučepi, DVD-Makarska, DVD-Baška Voda i DVD-Brela i DVD Varaždin-dislokacija Živogošće.
Požar potpomognut jakom burom brzo se širio i zahvatio 25 hektara borove šume, makije i niskog rasljina. U 23:40h požar je stavljen pod kontrolu, a u 01:30h je potpuno izgašen.
Županijski centar 112 Rijeka je u nedjelju oko 21 sat primio dojavu građana da je djevojka pala u kanjon Rječine u Ulici Franje Račkoga u Rijeci. Građanin koji je dojavio o nesreći, komunicirao je s djevojkom, ali je nije mogao izvući. Centar 112 obavijestio je Hitnu medicinsku pomoć Rijeka, policiju, vatrogasce i HGSS Rijeka.
Požar koji je noćas nešto prije 1.45 sati izbio na dijelu zapadnog ulaza u restoran velike zgrade u Marini Kaštela, hitnom intervencijom članova dobrovoljnog vatrogasnog društva Kaštel Gomilica lokaliziran je već u 2.05 sati, a potpuno ugašen u 2.15 sati.
Dječak (6) se igrao upaljačem te je palio papire na ulazu u kuću u njemačkom gradu Duisburgu u kojoj živi sa širom obitelji. Vatra se proširila. Dječak ju nije mogao ugasiti pa je pobjegao.
U požaru je nastradala njegova majka (44). Vatra je zahvatila i prvi kat. Tamo su se igrali dječakovi bratići Justin (2), Sven (4) i sestrična Alena (10). Vatra je djecu ubila.
U nedjelju ujutro u 03.22 sati DVD Jastrebarsko dobiva dojavu o potrebi izvlačenja unesrećenika uslijed prometne nesreće u Desincu kod ugostiteljskog objekta Fair Play.
Margareta Bali (15) iz Donje Dubrave u Međimurju danas kreće u prvi razred čakovečke gimnazije. Upisala je i glazbenu školu. Osmi je razred završila kao rekorderka po broju nastupa na školskim natjecanjima.
U slobodno vrijeme svira tamburicu u mjesnom KUD-u, saksofon u puhačkom orkestru, a kao mlada vatrogaskinja DVD-a Donja Dubrava redovito sudjeluje i na vatrogasnim natjecanjima.
Sa lakoćom govori njemački, engleski i španjolski jezik.
Vatrogasci sa omiškog područja bore se protiv požara, koji bijesni u Dućama pokraj Omiša. Gori na predjelu Luka. Vatra se brzo širi potpomognuta jakom burom. Do 21 sat izgorjelo oko 20 hektara terena, uglavnom niskog raslinja i trave. Dojavu o izbijanju požara zaprimili su u DVD-u Dugi Rat u 19.45 sati. Vatru gasi 150 vatrogasaca sa 30-tak vozila.Požar je lokaliziran u 23.15 sati, a u 3 sata ujutro potpuno je ugašen.
U skladištu trgovačkog centra Dujam u Splitu oko 15 sati izgorjelo je oko 300 drvenih željezničkih pragova. Vatrogasci su brzo ugasili vatru i nije bilo ozlijeđenih. Pragovi su bili premazani zaštitnom tekućinom zbog koje je gorio gusti dim koji je uznemirio građane.
RIJEKA: Požar otvorenog prostora na području iznad Sušačke Drage
Noćas je u 00,17 sati, na području Sušačke Drage, na "Draškom bregu" došlo do požara na otvorenom. U gašenju požara, osim ekipa JVP Rijeka, sudjelovali su vatrogasci DVD-a iz: Hreljina, Zlobina, Bakra, Sušaka, Drenove, Klane i Kastva.
Požar je ugašen oko 06,00 sati.
VOS DIVULJE Jučerašnje i današnje aktivnosti na otvorenom prostoru
Jučer, noćas i jutros zabilježene su značajne aktivnosti vatrogasaca na gašenju i saniranju požara otvorenog prostora širom obale.
Iako im posao u mnogome otežava jaka bura ipak se većina vatri potpuno obuzdala i samo se čuva požarište!
Zbog jake bure koja je jučer podignula velike valove na pulskoj su plaži spasioci i vatrogasci izvukli su iz mora beživotno tjelo Talijana (38) U trnutku izvlačenja tjela nesretnog, začuli su krikove i uočili djevojku u moru, polagano i oprezno su izvukli šokiranu djevojčicu. Došla je Hitna pomoć i pobrinula se za djevojčicu. Izvukla se samo s jednom ogrebotinom na leđima. Presretni roditelji su se zahvalili spasiocima i vatrogascima