Prijava
Korisnik

Lozinka



Niste korisnik?
Klikni ovdje za registraciju.

Zaboravili ste lozinku?
ZatraĹľite novu Ovdje.
Posljednji ÄŚlanci
VISOKOTLA?NI MODUL P...
In.mem. Dragutin Sti...
KUP DVD ZAPREŠI?
1. KUP DVD GRANEŠINA
4.KUP DVD Repušnica
PRAVILA PORTALA
Dobro dosli
ŠIBENIK: Završeno 9 državno vatrogasno natjecanje za mladež
NATJECANJA
Završeno 9 državno vatrogasno natjecanje za mladež


Završen je natjecateljski dio u sklopu 9. državnog natjecanja vatrogasne mladeži Republike Hrvatske što se održava od 14. do 16. svibja 2010. u Šibeniku.


Nastupalo je 133 odjeljenja, odnosno 65 muških, 63 ženski, kao gosti 2 desetine iz Austrije i po jedna iz Bosne i Hrecegovine, Mađarske i Italije.

O uvjetima, o organizaciji, mukama i problemima naknadno, za sada je dovoljno reći sve prijavljene ekipe završile su svoje obveze i na kraju polučile rezultat koji je više nego ikada do sada u Republici Hrvatskoj ovisio o svakome,a gotovo najmanje o odjeljenju koje je izvodilo vježbu.

Ni najmanje ne želimo umanjiti rezultat pobjednika, dapaće svim srcem čestitamo, ali ostaje ipak neki gorak okus u ustima, kako nismo ipak sve napravili da bi na ovom natjecanju pobijedili najspremniji i najkvalitetniji... previše je bilo faktora... pa i sreće... ne ponovilo se!

Jutros vrlo rano, nešto iza ponoći članak sa neslužbenim rezultatima je skinut sa Vatrogasnog portala na zamolbu Povjerenstva za natjecanja HVZ-a.
Naime pronađeno je krivotvorenje godina starosti kod desetina DVD-a Nove Plavnice i Križevačka cesta, te je nakon podrobnog ispitivanja i utvrđivanja činjenica donesena odluka da se diskvalificira kompletno DVD pa se time rezultati muških i ženskih odjeljenja DVD-a Nove Plavnice i Križevačka cesta brišu sa redoslijeda rezultata.

Prema službenim rezultatima današnji pobjednici su:



MLADEŽ MUŠKA:

1. DVD Bedekovčina 1

2. DVD Sveta Marija

3. DVD Strahoninec





MLADEŽ ŽENSKA:

1. DVD Josipdol

2. DVD Čakovec

3. DVD Desno Trebarjevo


R E Z U L T A T I!



Preuzmite i pogledajte:
Acivi na 15.05.2010 21:22:22
Komentari
#21 velo

na 17. svibnja 2010 09:16
Zaista, ali zaista nemam komentara. Z-crni ja znam prihvatiti i poraz i pobjedu. Uvažavam vaš rad, posebno vas cijenim, ne samo vas nego sve one koji ulažu trud u dobrovoljno vatrogastvo, ali ovo vam nije trebalo! Pišeš tu o Fužinama, mi smo osvojili prelazni pehar u Fužinama (četiri godine zaredom pobjednici) a prošle godine smo nastupili sa sa šest natjecatelja (samo da donesemo prelazni pehar) Vi ste došli sa punim autobusom. Nakraju smo imali isto bodova ali sam osobno organizatoru predložio da vi budete prvi jel ste imali više sudionika i ti mi sad pričaš da ja nešto nisam prebolio. STVARNO SI SMJEŠAN!
#22 jap

na 17. svibnja 2010 09:36
Prije svega čestitke pobjednicima!
Da ne ponavljam ono što je napisao velo - to sve stoji.
z-crni, ne razumijem što želiš reći s onime da je bilo još ekipa koje su lažirale podatke? Znači li to da ti to odobravaš? Što se tiče diskvalificiranih ekipa: po napomeni prijemnog odbora provjereni su podaci navedenih ekipa i utvrđeno je da podaci nisu točni. Inače, još je na državnom natjecanju u Čakovcu pred desetak godina bilo lažiranja i tada je ekipa bila diskvalificirana. Razlika je samo u tome što se u Šibeniku provjera mogla napraviti odmah, a u Čakovcu se to radilo naknadno. Postupak u obračunskom odboru j etakav da se prvih pet mjesta u svakoj kategoriji temeljito provjeri zbog podjela pehara i nagrada, a ostali će se provjeriti naknadno i, naravno, diskvalificirati i kazniti ako se nađu bilo kakve nepravilnosti.
Nadalje, ne razuijem komentar u naslovu ove vijesti: "...ali ostaje ipak neki gorak okus u ustima, kako nismo ipak sve napravili da bi na ovom natjecanju pobijedili najspremniji i najkvalitetniji... previše je bilo faktora... pa i sreće... ne ponovilo se!". Koji su to faktori? Od kad to najspremniji i najkvalitetniji "moraju" pobijediti. Acivi, Vi ste barem bili na natjecanjima po Austriji i Njemačkoj. Ako Austrijanci mogu odraditi natjecanje za 2000 ekipa po kiši i blatu i trčati štafetu po asfaltu i nitko se ne buni, ne kužim zašto nama nikad ništa nije u redu? Na natjecanju u Šibeniku su svi imali iste uvjete i maksimalno se išlo na ruku natjecateljima i jednostavno ne znam što se još trebalo napraviti?
Vlado
#23 firefighter

na 17. svibnja 2010 10:08
Poštovane kolegice i kolege, apeliram da prekinete bilo kakvu raspravu koja je krenula u smjeru prepucavanja jednih prema drugima. Unatoč svim aktualnim problemima vezanim za vatrogastvo ovo je napokon jedan ugodan članak vezan za uspješno organiziranu i provedenu aktivnost. Prije svega treba zahvaliti organizatoru (VZŽŠK) te Zoranu Blačiću koji nisu imali nimalo lagan zadatak a niti vremenske uvjete a zatim čestitati svima koji su sudjelovali u organizaciji i provedbi ovog natjecanja a posebice maksimalno korektnim sucima. Diskvalifikacija već spomenute ekipe dokaz je da je ovo natjecanje odrađeno maksimalno korektno i osobno se nadam da u skorijoj budućnosti nikome neće pasti na pamet napraviti ovakvu gadariju u kojoj su nažalost morala biti upletena i malodobna djeca. Na kraju drage kolege bilo je ugodono vidjeti i družiti se sa svima koji svoje slobodno vrijeme usmjeravaju na rad i osposobljavanje vatrogasne mladeži a kolegi Veliboru dajem maksimalu podršku.
#24 sitka

na 17. svibnja 2010 11:30
SRAMOTAN NASLOV.
Kao što se može vidjeti danas je još više istaknuto ono što je sramotno ali takav je i ovaj portal, stoga uredniče SVAKA ČAST.
#25 vatrogaska vuka

na 17. svibnja 2010 12:56
z-crni slažem se sa tobom očito sad neki nežele priznat poraz i prebolit ga pa malo sad počinju i prljavo igrat ali sve će to doći na naplatu bit će još natjecanja na kojima nam ništa neće moći.....
#26 svetice

na 17. svibnja 2010 14:05
z-crni hvala na podršci ,trebale su se sve ekipe provjeriti pričekati sa proglašenjem pobjednika ,trebala se je provjeriti 9. u ekipi strahoninca jel mali ima bradu veću nego moj muž taj sigurno nema 15 godina ČESTITKE POBJEDNICIMA
#27 medvedic

na 17. svibnja 2010 14:48
E moj REDANAC jadna ti je naša županija.Od 130 ekipa jedino mi nismo prespavali i bili na zatvaranju jer navodno nije bilo novaca, a za organizirat beskorisne seminare u našem vatrogasnom centru O..... ima para..Sramota velika
#28 belaj

na 17. svibnja 2010 15:00
čitam ovo i mislim tko je tu lud.zar mislite da če oni koji provjeravaju godine reći moja ekipa muti. zna se još od prije ako se slućajno uđe u klan neko će te nagazit ili češ imat grešku na stazi. nadam se da onaj iz strahoninca nema i djecu,a desno trebarjevo mora uzet bar nešto.nadam se da če ekipe plavnica imat snage dići se i nastavit dalje.jer djeci treba omogučit radost vatro natjecanja.čestitke pobjednicimaSmileSmileSmile
#29 svetice

na 17. svibnja 2010 15:44
naravno da će se plavnice dići ali jače nego ikada,desno trebarjevo ima nekoga u samom vrhu kome nije pasalo da budu 4. , plavnice nemaju ,ali imaju veliko srce ,naravno ako se desno trebarjevo i provjeravalo imali su oni i tamo dobru potporu ,ali nema veze bitno je da su plavnice pokazale da su najbolji bravo cure i dečki , njihonim voditeljima velika podrška
#30 z-crni

na 17. svibnja 2010 16:02
Da se razumijemo. Ne podržavam ja ovo što su napravile Nove Plavnice,ali znam,da je to isto radilo 90% ekipa na ovom i prošlim natjecanjima! Samo je problem što su Plavnice nepoznate i nemaju nikoga u vrhu koji bi ih zaštitio! Zato imaju Strahoninec Trebarjevo,......i njima slični! SVETICE I BELAJ,slažem se sa vama u svemu! To je problem u našem savezu. Unaprijed se zna tko mora osvojiti koje mjesto! Lijep pozdrav!
Ostavi komentar
Molimo logirajte se da ostavite komentar.
Ocjena
Samo korisnici mogu ocjeniti.

Molimo da se prijavite ili registrujete da bi ostavili Vašu ocjenu.

Još uvijek nije ocjenjeno.
Uvjeti objave:

UPOZORENJE
organizatorima
OBAVEZNO !
ZADNJI OGLASI:
dbonin u 16:05:19
Motorna visokotla?na pumpa + visokotla?no vitlo ( el. namatanje ) - Motor 13K...
DVDIvanec u 11:58:44
[b]Dobrovoljno vatrogasno društvo Ivanec prodaje Magirus Deutz 192 D13 autoljest...
sasok413 u 20:31:49
Nadogradnja za vatrogasno vozilo za dvoosovinca pne-
umatski reflektor na krov...
wtomek u 21:38:36
DVD Farkaševac prodaje vatrogasno vozilo: Marka: TAM 130 T 11 Godina proizvodn...
Acivi u 10:56:49
[b]DVD Donji Kraljevec[/b] ima za prodaju [b]mehaničke ljestve, ispravno i o...