Prijava
Korisnik

Lozinka



Niste korisnik?
Klikni ovdje za registraciju.

Zaboravili ste lozinku?
ZatraĹľite novu Ovdje.
Posljednji ÄŚlanci
VISOKOTLA?NI MODUL P...
In.mem. Dragutin Sti...
KUP DVD ZAPREŠI?
1. KUP DVD GRANEŠINA
4.KUP DVD Repušnica
PRAVILA PORTALA
Dobro dosli
ZAGREB:Dražen Slavica je opasan za okolinu
KORNATI
Dinko Stančić, otac poginulog vatrogasca Marka (17).


Dubravko Novak "Roditelji su iznijeli svoje primjedbe"



Dinko Stančić, otac poginulog vatrogasca Marka (17), optužio je bivšeg zapovjednika JVP-a za 'još smrtnih slučajeva', ali to nije želio argumentirati
Slavica je opasan za okolinu, rekao je u prolazu novinarima nakon sastanka s ministrom policije Tomislavom Karamarkom, Dinko Stančić, otac poginulog vatrogasca Marka (17). Obitelji poginulih s Kornata gotovo dva su sata razgovarali s Karamarkom i suradnicima. Došli su u Zagreb tražiti pomoć. Ogorčeni su što su bivšeg zapovjednika Javne vatrogasne postrojbe Dražena Slavicu nedavno vratili na posao. Nakon sastanka nitko od obitelji nije želio razgovarati s novinarima. Karamarku i suradnicima obvezali su se na šutnju. Ipak, Stančić je rekao kako će i od ministra zdravstva Darka Milinovića tražiti da preispita odgovornost liječnice koja je Slavicu držala na bolovanju godinu dana.
- Dečki koji su spašavali stradale na Kornatu na bolovanju su bili 25 dana, kako je Slavica mogao biti cijelu godinu - pitao je Stančić. Svoju optužbu da je Slavica opasan za okolinu, obrazložio je teškim riječima.
- Ja se bunim, on ne smije raditi nikada, pogotovo ne na rukovodećim mjestima, jer on je opasan za okolinu zbog tri poteza, a to ću reći drugi put. Još ima smrtnih slučajeva u akcijama kojima je on upravljao - teško je Stančić optužio Slavicu, ali nije želio argumentirati optužbe. Rekao je da su sve predočili ministru Karamarku. Načelnik Karamarkova Ureda, Dubravko Novak rekao je tek da su oni saslušali što su im obitelji imale za reći, ali ni jednu pojedinost nije želio otkriti. MUP kaže da je sve ionako na Županijskom državnom odvjetništvu te da oni s vraćanjem Slavice na posao nemaju ništa. Slavica je u JVP Šibenik sada voditelj preventivnih poslova te u suradnji s lokalnim i državnim institucijama radit procjene sigurnosti i protupožarne planove, kontrolira opremu, provodi obuku...
24sata
iskreni na 02.12.2008 13:09:34
Komentari
#21 Majstor

na 02. prosinca 2008 18:07
Kide, svi smo u tim godinama izgarali za vatrogastvo... Ali mislim da nitko odnas nije bio zaposlen kao maloljetnik u vatrogasnoj službi.
#22 Piria

na 02. prosinca 2008 18:22
Slažem se u potpunosti s vašim komentarima, no stalno me muči jedno pitanje. Da li roditelji razmišljaju kako je dušama te djece? Ta hrabra djeca otišla su na Kornate iz volje i ljubavi prema vatrogastvu, a nosila su časnu vatrogasnu odoru, te sigurno se negdje gore srame postupaka svojih roditelja i "trgovine" njihovim životima. Roditelji pustite heroje da počivaju u miru, a Dražena neka dalje živi sa svojim bolom.
#23 Acivi

na 02. prosinca 2008 18:32
Dajte molim Vas pomozite... točno mi navedite Zakon po kojem mlađi od 18 godina ne smije biti vatrogasac.... Ali ZAKON, a ne proizvoljni Pravilnik običnog službenika (da ne kažem KOJEG?!?)
#24 iskreni

na 02. prosinca 2008 18:34
kide ovako je to nekad bilo http://www.youtub...JlLnrdBA_s
#25 jug93

na 02. prosinca 2008 19:15
Activi i ovdje ti moram nažalost reći isto pravilnik o poslovima s posebnim uvjetima rada , a i ostali pravilnici, nisu proizvoljni kako ih ti nazivaš, već podzakonski akti kojima se neko područje određenog zakona podrobnije regulira. Tako i ovdje zakon zaštite na radu propisao je da maloljetnici ne smiju raditi na određenim poslovima, a pravilnik navodi te poslove kao i rokove lječničkih pregleda za određene poslove..hebi ga tako ti je to, i ako išta "ukopa" Slavicu na sudu to će biti sudjelovanje maloljetnika na intervenciji iako on za to direktno nije odgovoran već lokalni zapovjednik,,ali ovdje konce vuče malo veća politika kojima očigledno treba žrtveni jarac i oni od toga ne odustaju, a na nama je da pokušamo Draženu dati maksimalnu podršku,,,,,
#26 velo

na 02. prosinca 2008 20:03
dragi moj jug93 i ostali vatrogasni filozofi kojima u vatrogastvu smetaju oni koji su u njega došli dobrovoljno i dobrovoljno odrađuju sate i sate vježbajući gaseći i spašavajući ljude i imovinu. Ja sam u vatrogastvo ušao 1979 godine sa 14 godina na način da sam tada kao izviđač uskočio u vatrogasno vozilo koje je izlazilo na požar koji je pretio mom gradu.Od tada do danas imam preko 2000 tisuće intervencija otvorenog prostora, a 50% ih je sigurno bilo zahtjevnije od Kornata. Moj sin danas ima 14 godina i nitko, pa ni ti, ni zapovjednik DVD-a, ni Županijski zapovjednik , ni glavni vatrogasni zapovjednik, ni ministar, ni premijer, ni predsjednik države me neće zaustaviti da ga povedem na požar . Neka se nađe onaj ko će mi stati na put ukoliko ja to odlučim. A ako se mom sinu nešto dogodi onda, a ja promjenim ovo mišljenje neka ovaj tekst bude oslobađajući za onog ko bude osuđen zbog ovog!
Podrška Draženu i svim onima koji su moji istomišljenici. Vjerujem da ćemo uskoro organizirati prosvjed kojim ćemo pokazati da se nemože suditi čovjeku samo zato što je vatrogasac odnosno zapovjednik.
#27 Acivi

na 02. prosinca 2008 20:10
Ma sve ja vama virujen...ali šta sa profesionalnin vatrogascen koji sa 17 godina završi školu....jeli on čeka 18 da se zaposli...
a kad me vučete za jezik oli naš i Vaš Premjer ne predlaže Zakon po kome oni od 16 godina imaju pravo odlučivat o državi!
Ma okrenite se oko sebe i priznajte Bogu ko van je to napravija šta danas imate....dobrovoljci! i to omladina da se kome dignit iz groba pa makar na Neretvi!
#28 Dino

na 02. prosinca 2008 20:11
riječ!
#29 CASPER

na 02. prosinca 2008 20:13
ZAKONI I PRAVILNICI!!!!Usporedimo nas Vatrogasce i HV.Mi se borimo protiv vatre i elementarnih nepogoda,a HV u ratnom razdoblju brani državu od agresora.Zakon kaže da je vojni obveznik od 18.god života tj.punoljetnosti.Upitajte se koliko je maloljetnika od 15-stak godina otišlo u obranu Domovine i bili primljeni u pojedine postrojbe HV,a da nije provjereno dali su punoljetni i osposobljeni za vojnu službu.Dali je tada Državno odvjetništvo podizalo optužnice za kršenje zakona ili pravilnika o vojnoj službi u HV.Zakon je zakon,bez obzira dali se radi o vatrogastvu ili obrani zemlje.Ne može se Dražena optuživati da je kršio neki zakon ili pravilnik a nekoga neoptuživati što je kršio zakon ili pravilnik u RH nprPfftrimanje maloljetnika u borbene postrojbe HV.Kršenje zakona bez obzira što je rat je kršenje zakona i treba se odgovarati pred zakonom.Ili ćemo sve optuživati ili samo će netko odgovarati pred zakonom ako se netkome ne sviđaš u državi ili županiji.
#30 Kid

na 02. prosinca 2008 20:27
Malo smo se "razvodnili" t.j. podjelili na dva dila, ali neka.
Opet ču ponovit da su sve ovo posljedice i na našu žalost, sudi nam se za zapovjednu odgovornost.
Uzrok požara i uzkok stradavanja naših kolega je ostao negdje daleko i nitko ga ne spominje.
Svima napominjem da postoje mnogi zakoni, podzakonski akti, pravilnici, propisi, procjena i logično razmišljanje, koji su svi prekršeni i prije nego je i stigao poziv za intervenciju na Kornatu i nitko za to nije prozvan i neće odgovarat pa ni po zapovjednoj odgovornosti.
Ostavi komentar
Molimo logirajte se da ostavite komentar.
Ocjena
Samo korisnici mogu ocjeniti.

Molimo da se prijavite ili registrujete da bi ostavili Vašu ocjenu.

Još uvijek nije ocjenjeno.
Uvjeti objave:

UPOZORENJE
organizatorima
OBAVEZNO !
ZADNJI OGLASI:
dbonin u 16:05:19
Motorna visokotla?na pumpa + visokotla?no vitlo ( el. namatanje ) - Motor 13K...
DVDIvanec u 11:58:44
[b]Dobrovoljno vatrogasno društvo Ivanec prodaje Magirus Deutz 192 D13 autoljest...
sasok413 u 20:31:49
Nadogradnja za vatrogasno vozilo za dvoosovinca pne-
umatski reflektor na krov...
wtomek u 21:38:36
DVD Farkaševac prodaje vatrogasno vozilo: Marka: TAM 130 T 11 Godina proizvodn...
Acivi u 10:56:49
[b]DVD Donji Kraljevec[/b] ima za prodaju [b]mehaničke ljestve, ispravno i o...